توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت (بازرگانی و تجارت بین المللی) کارگروه بازرگانی - Trading Workgroup (صادرات، واردات، ترانزیت کالا، مارکتینگ دیجیتالی) کانال اعلام اخبار و اطلاعات گمرکی، اقتصادی، بورس کالا و کامودیتی، صنایع معدنی و فولادی و .. Admin: +98 911 177 1631
⚠️ تعیین قیمت پایه شمش فولادی در بورس برمبنای ۷۰ درصد کشورهای همسود ..
⚠وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس بر اساس ۷۰ درصد قیمت کشورهای همسود( CIS یا مشترک‌المنافع) باید اجرایی شود.

⚠ علیرضا رزم حسینی در نشست قرارگاه تولید که با محوریت بررسی نظارت بر اجرای شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات فولادی برگزار شد، افزود: این قیمت پایه طی نامه‌ای به بورس باید ابلاغ و اعلام شود.

⚠پیش از این انجمن نوردکاران فولادی ایران اعلام کرده بود هنگامی که ایران میزان تولید فولادش بیش از کشورهای همسود( CIS یا مشترک المنافع) است، چه دلیلی دارد که در نرخ گذاری آنها را مبنا قرار دهیم.

⚠ وزیر صنعت افزود: امروز ایران در جنگ اقتصادی تمام عیاری قرار دارد و تصمیم ها برای عبور از این شرایط جنگی باید سریع، قاطعانه و بر اساس مقتضیات زمانی گرفته شود.
@TavanBusiness
Posted By Concept 1/5/2021 2:48:53 PM
⚠️ مزایای عرضه کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا ..
⚠شیخ زاده : همواره به بهانه کمبود کنسانتره در بازار داخلی، از صادرات این محصول جلوگیری شده است.

⚠ وی افزود: تنها مکانیزمی که می تواند در یک بازه زمانی معقول و متعادل، قیمت ها را اصلاح و به قانون تجارت واقعی مطابق با عرضه و تقاضا نزدیک نماید، بورس کالاست و با توجه به شیوه نامه جدید فولاد، مجوز صادرات نیز به محموله هایی که پس از دو بار عرضه، به فروش نرسیدند داده خواهد شد.

⚠ مدیرعامل فکور صنعت تهران از دیگر مزیت های عرضه محصولات به ویژه کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا را شفافیت حساب های طرفین و همینطور تایید کیفیت محصول عرضه شده در بورس عنوان کرد و گفت: از سوی دیگر تا حدود زیادی شاهد حذف واسطه ها از بازار و رسیدن محصول به دست مصرف کننده واقعی خواهیم.
@TavanBusiness
Posted By Concept 1/2/2021 1:32:45 PM
⚠️ دستورالعمل آزادسازی پهنه‌های معدنی ابلاغ شد ..
⚠محدوده‌های معدنی مشمول آزادسازی طبق دستورالعمل شماره ۲۴۱۱۴۵/۶۰ به تاریخ ۸ دیماه ۱۳۹۹ از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد.

⚠ داریوش اسماعیلی با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان کشور، جنوب استان کرمان و مناطق آزاد ارس، ماکو و قشم، محدوده‌های معدنی مشمول آزادسازی را براساس جدول زمان‌بندی اعلام کرد.

⚠ این دستورالعمل با عنایت به دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال‌سازی و محدوده‌های معدنی غیرفعال به شماره 180387/60 مورخ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۹ وزیر صمت و رییس شواری عالی معادن ابلاغ شده است.

⚠ براساس دستورالعمل ابلاغی معاون امور معدنی وزیر صمت، دارندگان محدوده‌های معدنی در استان‌های کشور طبق تاریخ اعلام شده باید از ساعت ۱۰ صبح همان روز نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه کاداستر اقدام کنند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 1/2/2021 6:39:10 AM
⚠️ تولید بیش از ۱۸ میلیون تن مس تصفیه شده در جهان ..
⚠میزان تولید و ظرفیت مس تصفیه شده در جهان طی ۹ ماهه سال ۲۰۲۰ افزایش یافت. در همین حین، قیمت جهانی مس به مرز ۸ هزار دلار در تن رسیده است.

⚠ بر اساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) فعالان مس جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۲۰، حدود ۱۸ میلیون و ۱۴۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند.

⚠این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۷ میلیون و ۹۲۷ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱.۲ درصدی است.

⚠ ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان از ۲۱ میلیون و ۴۸۹ هزار تن در ۹ ماهه ۲۰۱۹ به ۲۲ میلیون و ۱۲۶ هزار تن در ۹ ماهه سال جاری میلادی رسید که حدود ۳ درصد افزایش یافت.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/28/2020 5:47:04 PM
⚠️ صادرات بیش از ۲۹۰ میلیون دلاری کاتد مس به چین ..
⚠آمار تجارت خارجی ایران در هشت ماهه امسال نشان می‌دهد که حدود ۲۹۲.۵ میلیون دلار صادرات ایران به چین (معادل ۶.۶ درصد) به صدور کاتد و قطعات کاتد از مس تصفیه اختصاص داشته است.

⚠ گزارش برپایه آمار گمرک حاکی است، در دوره این گزارش ۴۵.۶ هزار تن کاتد و قطعات کاتد از مس تصفیه شده به چین صادر شده که میانگین قیمت آن هر تن ۶ هزار و ۴۱۴ دلار ثبت شده است.

⚠همچنین در هشت ماهه امسال (منتهی به آبان) ایران بالغ بر ۱۸۳.۳ میلیون دلار شمش آهن و فولاد غیر ممزوج به میزان ۵۰۴.۸ هزار تن به چین صادر کرد که میانگین هر تن ۳۵۳ دلار ثبت شد و ۴.۱۷ درصد از صادرات کل به این کشور را از آن خود ساخت.

⚠ براساس بررسی های اتاق بازرگانی تهران از آمار گمرک، هشت ماهه امسال ۱۶۹.۸ میلیون دلار محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد به وزن ۴۸۷.۷ هزار تن به چین صادر شد که میانگین قیمت هر تن آن ۲۴۸ دلار ثبت شد و ۳.۸۶ درصد از کل صادرات به این کشور را دربر گرفت.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/26/2020 1:19:38 PM
⚠️ نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در هر تن رسید ..
⚠شاهد ثبت رکوردی تاریخی در نرخ این محصول هستیم و برای اولین بار نرخ کاتد مس به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر تن رسیده است.

⚠ بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به چهارم دی‌ماه ۱۳۹۹، شاهد معاملات به ارزش ۳ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریالی بود.

⚠ارزش معاملات هفتگی این شرکت نسبت به هفته پایانی آذرماه در حدود ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد که به علت کاهش تقاضای ثبت‌شده برای محصول کاتد مس این شرکت بوده است.

⚠ به‌این‌ترتیب برای دومین هفته پیاپی و با توجه به رشد محسوس نرخ کاتد مس به‌عنوان محصول اصلی این شرکت شاهد افت ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا هستیم.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/26/2020 7:53:43 AM
⚠️ بازگشایی مرز باشماق برای تردد مسافران ..
⚠مدیرکل گمرک باشماق اعلام کرد: نظر به تماس تلفنی یوم جاری از کنسولگری جمهوری اسلامی ایران، برابر تصمیم امروز وزارت داخله اقلیم کردستان عراق، مرز باشماق از امروز شنبه (۱۳۹۹/۱۰/۶) با رعایت پروتکل های بهداشتی قبلی، برای تردد مسافر آزاد می باشد.

⚠ بر این اساس هموطنان ما می توانند با در دست داشتن جوابیه آزمایش تست ویروس کرونا، راهی سفر به اقلیم کردستان عراق شوند. همچنین شهروندان عراقی نیز پس از ارائه جوابیه تست کرونا به کنسولگری ج.ا.ایران، نسبت به اخذ ویزای سفر به کشورمان اقدام نمایند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/26/2020 7:32:20 AM
⚠️ کاتد مس، خرید اول هندی‌ها از ایران ..
⚠آمار تجارت خارجی هشت ماهه امسال (منتهی به آبان) نشان می‌دهد که هندی‌ها در بخش واردات غیرنفتی خود از ایران بیشترین سهم را به خرید کاتد و قطعات کاتد از مس تصفیه شده با ۶۵.۴ میلیون دلار اختصاص دادند.

⚠ برپایه آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران حاکی است در دوره هشت ماهه امسال هند حدود ۴۵۱ میلیون دلار از ایران کالاهای غیر نفتی خریداری کرد که سهم نخست آن مربوط کاتد و قطعات کاتد از مس تصفیه شده با ۱۴.۵ درصد به خود اختصاص داد.

⚠بررسی های اتاق بازرگانی تهران گویای آن است که متوسط قیمت صادراتی این محصول به هند ۶ هزار و ۴۰۷ دلار به ازای هر تن ثبت شده و ارزیابی صورت گرفته نشان می دهد که در دوره این گزارش بیش از ۹۳ درصد ارزش صادرات کالای غیر نفتی ایران به هند مربوط به ۵۰ قلم کالا بود.

⚠ هندیها در دوره مزبور محصولات آهن اسفنجی با خلوص ۹۹.۹۴ درصد آهن به وزن ۱۰۹.۹ هزار تن به ارزش ۲۱.۴ میلیون دلار با میانگین قیمت هرتن ۱۹۵ دلار از ایران خریداری کردند که سهم ۴.۸ درصدی از کل را به خود اختصاص داد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/24/2020 7:18:25 AM
⚠️ رشد ۱۳ درصدی تولید فولاد در ۸ ماه نخست سال جاری ..
⚠انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در دوره هشت ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، مجموع تولید فولاد کشور با رشد قابل توجه ۱۳ درصدی نسبت به دوره هشت ماهه نخست سال گذشته به ۲۰ میلیون و ۵۹۷ هزار تن رسیده است.

⚠ طبق آمارهای انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در دوره هشت ماهه نخست سال ۹۹، ۲۰ میلیون و ۵۹۷ هزار تن بوده است که از این میان، سهم بیلت و بلوم، ۱۲ میلیون و ۸۴۸ هزار تن و سهم اسلب، ۷ میلیون و ۷۴۹ هزار تن بوده است. تولید بیلت و بلوم در هشت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۶ درصدی و تولید اسلب، رشد ۸ درصدی را تجربه کرده است.

⚠در هشت ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۸ درصدی داشته است.

⚠ مجموع تولید محصولات فولادی در هشت ماه نخست امسال، ۱۴ میلیون و ۶۵۳ هزار تن بوده است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/17/2020 7:06:35 AM
⚠️ صادرات ۲ هزار تن کلینکر از مهریز به عمان ..
⚠یک محموله ۲ هزار تنی کلینکر عصر دوشنبه در آیینی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان مهریز از کارخانه سیمان این شهرستان به کشور عمان صادر شد.

⚠ مجید احمدپور مدیرعامل شرکت سیمان مهریز در آیین ارسال این محموله صادراتی که از طریق راه آهن به مقصد بندرعباس بارگیری شد، گفت: ارزش محصول صادر شده هفت میلیارد تومان است که توسط بندرخشک پیشگامان اقدامات لازم برای صادرات آن انجام شده است.

⚠رضا زارع زاده مهریزی فرماندار مهریز در حاشیه صادرات این محموله گفت: تولید و اشتغال نیاز مبرم کشور است و یکی از برنامه‌های مهم دولت در سال جهش تولید، تقویت و حمایت از شرکت‌های صنعتی و تولیدی است.

⚠ کارخانه سیمان مهریز در سال ۱۳۸۵ با سرمایه گذاری افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبار دولتی و با مشارکت بانک تجارت در زمینی به وسعت ۱۰۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۸ هزارمترمربع  ایجاد شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/16/2020 8:20:53 AM
⚠️ ابلاغیه ضریب معافیت واردات کنجاله سویا ..**موضوع بند ۹ مندرجات ذیل یاداشت فصل ۱۲ جداول کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۹۹

تخفیف حقوق ورودی کنجاله سویا با ردیف تعرفه 23040000 تعرفه به ازای خرید 4 کیلوگرم  دانه داخلی و معادل پنجاه درصد حقوق ورودی مندرج در کتاب و پس از صدور مجوز توسط جهادکشاورزی

@Gomrok_news
Posted By Concept 12/16/2020 8:16:31 AM
⚠️ راه اندازی سامانه صدور کارت بازرگانی تا آخر هفته ..
⚠جمشید نفر، رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران: از زمانی که دولت روند صدور و تمدید کارت بازرگانی را دست گرفته تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و تجار و بازرگانان در بلا تکلیفی به سر می‌برند.

⚠ سامانه یکپارچه سازی کارت بازرگانی هوشمند علاوه بر صدور و تمدید کارت‌ها مسئولیت‌های بیشتری نیز بر عهده دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به برآورده کردن تعهدات ارزی اشاره کرد؛ بنابراین راه اندازی این سامانه می‌تواند بسیاری از امور تجاری را پیش ببرد.

⚠ در آخرین جلسه کمیسیون صادرات که ابتدای هفته برگزار شد، دولت قول این را داد که تا پایان هفته سامانه یکپارچه سازی کارت‌های بازرگانی تا آخر هفته راه اندازی و از ابتدای هفته آینده برای تمام تجار قابل استفاده شود.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/15/2020 4:41:45 PM
⚠️ نحوه انجام تشریفات گمرکی کاغذ دیواری .. های دپو شده در گمرکات و بنادر کشور و بررسی کلیه مجوزها، ثبت سفارش و کد رهگیری بانک و ...

از ترخیص درصدی جلوگیری شود
@Gomrok_news
Posted By Concept 12/13/2020 1:42:24 PM
⚠️ تولید ۱۹.۱ میلیون تن شمش فولادی ..
⚠هشت ماه عملکرد فولاد سازان موجب ثبت تولید ۱۹ میلیون و ۱۶۶.۹ هزار تن شمش (فولاد خام) شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال، افزایش ۸.۴ درصدی را نشان می دهد.

⚠ گزارش برپایه جداول آمارمقدماتی وزارت صنعت، معدن وتجارت نشان از تولید ۱۷ میلیون و ۶۷۷.۵ هزار تن در هشت ماهه ابتدایی پارسال .

⚠میزان تولید فولاد خام در مدت فروردین لغایت مهرماه امسال برابر با ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸.۷ درصدی دارد.

⚠ وزارت صنعت، معدن و تجارت در آمار خود میزان تولید شمش فولادی در دوره ۶ ماهه ابتدایی امسال را ۱۳ میلیون و ۹۲۹.۹ هزار تن ثبت کرد که در مقایسه با ۱۲ میلیون و ۷۸۲.۳ هزار تن عملکرد نیمه نخست پارسال رشد ۹ درصدی داشت.

⚠ براساس آمارهای مورد بررسی، محصولات فولادی تولیدی در هشت ماهه امسال به رقم ۱۷ میلیون و ۱۹۵ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۹.۴ درصد رشد را ثبت کرد
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/13/2020 4:30:05 AM
⚠️ میزان استخراج سرب و روی از سطح ۶۵۵.۸ هزار تن گذشت ..
⚠میزان استخراج سرب وروی در هشت ماهه امسال به رقم ۶۵۵ هزار و ۸۵۰ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت یک درصدی دارد.

⚠ گزارش به نقل از جداول آماری عملکرد سرب و روی انگورارن (زنجان) و سرب نخلک (اصفهان) حاکی است، بیشترین میزان استخراج دوره این گزارش مربوط به سرب و روی انگوران با ۶۱۸ هزار و ۶۲۵ تن ثبت شد.

⚠برپایه جداول مورد بررسی در آبان ماه مجموع استخراج سرب و روی واحد های یاد شده به ۷۱ هزار و ۶۰۲ تن رسید که افت ۹ درصدی در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

⚠ بزرگترین معدن سرب وری ایران (مهدی آباد) واقع در استان یزد در مرحله باطله برداری است که استخراج از این معدن افزایش قابل توجه در استخراج این ماده معدنی به دنبال دارد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 12/8/2020 2:31:41 PM

Channel Informations

Members: 71

Last Update: 16/05/2021 09:03:27 AM

Invite Link: ...

Open Telegram Channel

Learn how create website from telegram channel

Here is an easy tutorial with small steps for tgio bot. All of your post will add to your website from today. Start now.

Start tutorial