توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت (بازرگانی و تجارت بین المللی) کارگروه بازرگانی - Trading Workgroup (صادرات، واردات، ترانزیت کالا، مارکتینگ دیجیتالی) کانال اعلام اخبار و اطلاعات گمرکی، اقتصادی، بورس کالا و کامودیتی، صنایع معدنی و فولادی و .. Admin: +98 911 177 1631
Test
Posted By Concept 2/20/2021 5:26:20 PM
⚠️
جهت اطلاع، از سوی بورس کالا، یکشنبه ها بعنوان روز عرضه انواع محصولات سنگ آهن تعیین شده و کلیه معاملات درخواستی تجمیع و به این روز منتقل میشود⚠ ... حجم معاملات بزودی افزایش چشم گیر خواهد داشت
@Commodities
Posted By Concept 2/18/2021 11:36:49 AM
⚠️ انتقال مسئولیت و اختیار ثبت‌سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دامی به وزارت جهاد ..
⚠محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور در ابلاغیه‌ای به وزرای صمت و جهاد کشاورزی اعلام کرد: مسئولیت و اختیار ثبت‌سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد.

⚠ کلیه اقدامات مربوط به تخصیص و تامین ارز و همچنین ترخیص کالا از گمرک به اشکال مختلف با مجوز وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد شد.

⚠ همچنین نهاوندیان در این ابلاغیه اعلام کرده که به منظور حصول اطمینان ناشی از تامین مکفی، به موقع و متناسب نهاده های دامی مورد نیاز کشور به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می شود تا در شرایط خاص برای واردات نهاده های دامی در چارچوب برنامه زمانی مورد نیاز و بر اساس ابلاغیه 90829 مورخ 12/8/99 موضوع جلسه یکصد و 77 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش کند. 
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/17/2021 10:59:39 AM
⚠️ "فروسیلیس" محصول راهبردی صنایع فولاد با تولید سالانه ۲۸ هزار تن فروسیلیس در سمنان ..
⚠۲۰ درصد نیاز صنایع فولاد کشور به این محصول تامین می‌شود.

⚠ این آلیاژ در صنایع فولادسازی و ریخته‌گری به عنوان اکسیژن‌زدا و تنظیم کننده ترکیب شیمیایی با توجه به گرید فولاد و در زمان تخلیه مذاب از کوره به پاتیل یا در حین عملیات متالورژی ثانویه استفاده می‌شوند.

⚠ از دیگر موارد استفاده در صنایع چدن‌سازی به عنوان جوانه‌زا یا تولید چدن‌های پر سیلیسیوم و به صورت فروسیلیکو منیزیوم به عنوان عامل نشکن‌ساز در چدن‌های نشکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/16/2021 1:22:53 PM
⚠️تولید ۳۶۴ هزار تن آلومینیوم خالص طی ۱۰ ماه ..
⚠حجم تولید آلومینیوم خالص طی 10 ماهه 99 به 364.7 هزار تن رسید که حاکی از افزایش 65 درصدی تولید است.

⚠ میزان تولید آلومینیوم کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، 364 هزار و 783 تن بود. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 221 هزار و 371 تن بود.

⚠از این میزان شرکت های «ایرالکو»، 155 هزار و 577 تن، «المهدی» 133 هزار و 558 تن، «آلومینیوم جنوب» 55 هزار و 365 تن و «آلومینای ایران» 20 هزار و 283 تن شمش آلومینیوم تولید کردند.

⚠ همچنین شرکت آلومینای ایران طی 10 ماهه امسال، 193 هزار و 962 تن «پودر آلومینا»، 327 هزار و682 تن «هیدرات آلومینیوم»، 94 هزار و 560 تن «آهک» و 679 هزار و 462 تن «بوکسیت» تولید کرد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/16/2021 1:20:35 PM
⚠️ قیمت‌گذاری دستوری فولاد و سیمان منتفی شد ..
⚠یک نماینده مجلس از حذف قیمت‌گذاری دستوری فولاد، سیمان و مصالح و عودت این موضوع به کمیسیون مربوطه در مجلس خبر داد.

⚠ احسان خاندوزی نماینده مجلس یازدهم  با اعلام خبری خوش برای دو صنعت مهم بورسی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: تلاش در صحن علنی برای حذف قیمت‌گذاری دستوری فولاد، سیمان و مصالح به نتیجه رسید و به کمیسیون عودت شد.

⚠ اگر ساز و کارهای واقعی اقتصاد را نشناسیم، گاه با نیت خوب به تشدید رانت دامن زده می‌شود‌. به جای دستور، باید نقاط ضعف ساز و کار بورس کالا را اصلاح کرد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/16/2021 6:45:03 AM
⚠️ ورود کالای ایرانی به افغانستان برای یک هفته متوقف شد ..
⚠سیدعبدالوحید قتالی استاندار هرات افغانستان: برای راه اندازی دوباره گمرک اسلام قلعه در توافق با مقامات ایرانی مقرر شده است تا یک هفته واردات کالا را متوقف کنند.

⚠ ۹۸ درصد آتش سوزی در حال حاضر خاموش شده و تلاش‌های زیادی برای مهار به موقع آن صورت گرفت و همچنین ۸۰ درصد کامیون های باربری و خودروها با تلاش از منطقه آتش سوزی بصورت امن بیرون کشیده شد و ۱۵ درصد آنها در آتش سوختند.

⚠ یکهزارو ۵۰۰ کامیون برای نجات از آتش سوزی به خاک ایران انتقال داده شده و ۷۰ کامیون که توسط افراد به جاهای نامعلوم انتقال داده شده بود، توسط نیروی هوایی شناسایی و بازگردانده شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/15/2021 3:18:01 PM
⚠️ بیش از ۲۳۱ هزار تن مس کاتد تولید شد ..
⚠تولید مس کاتد در ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۳۱ هزار و ۱۱۳تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

⚠ گزارش برپایه آمار عملکرد واحد های سرچشمه و میدوک (کرمان) در دیماه میزان تولید مس کاتد به رقم ۲۴ هزار و ۵۶۸ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته افزایش بازدهی ۵۶ درصدی را ثبت کرد.

⚠ پیش بینی شده میزان تولید کاتد امسال به رقم ۲۸۰ هزار تن برسد که با تحقق آن نسبت به عملکرد سال ۹۸ افزایش بازدهی ۱۲ درصدی ثبت خواهد شد.

⚠ کاتدهای مس به عنوان مواد خام اولیه برای تولید محصولاتی با مس که خلوص بالا دارند و برای آلیاژ مس استفاده می­ شود، از کاتدهای مسی برای ساخت آلیاژهایی مانند برنج ، برنز و فولاد آلیاژی استفاده می شود و علاوه براینکه در صنایع سیم، کابل و ترانسفورماتور کاربرد وسیعی دارد، در حمل و نقل ، وسایل برقی و ماشین آلات، تجهیزات دفاعی و ساخت و ساز به مصرف می رسد.
@TavanBusiness
@minewsir
Posted By Concept 2/14/2021 2:48:01 PM
⚠️ تولید بیش از ۱۸.۷ میلیون تن شمش فولادی در کشور تا پایان دی‌ ..
⚠تولید شمش فولادی در واحدهای تابعه ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۰ ماهه امسال با رشد هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۸۵ تن رسید.

⚠ گزارش براساس جداول آماری مجموعه‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، آهن وفولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد سیرجان گویای آن است که بیشترین رشد تولید در دوره مزبور مربوط به شمش جهان فولاد سیرجان با رقم ۲۰۰ درصد ثبت شد.

⚠ ضمن اینکه بیشترین کاهش تولید شمش در ۱۰ ماهه در زمینه بیلت فولاد خراسان با ۱۸ درصد به ثبت رسید.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 2:47:16 PM
⚠️ تولید ۱۰ ماهه آهن اسفنجی از مرز ۲۵.۵ میلیون تن گذشت ..
⚠تولید آهن اسفنجی توسط شرکت‌های بزرگ بخش معدن وصنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۹۹ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت درصد رشد یافت.

⚠ گزارش برپایه داده‌های آماری فولاد مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، خوزستان، میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، نی ریز، آهن و فولاد ارفع، آهن و فولاد گل گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت در دوره ۱۰ ماهه بالاترین میزان تولید مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۶ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۱۴۲ تن ثبت شد.

⚠ همچنین بیشترین رشد عملکرد تولید آهن اسفنجی در دوره فروردین لغایت دیماه امسال توسط صبا فولاد ( بریکت گرم) با ۹۲ درصد بود که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ تحقق یافت.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 2:46:35 PM
⚠️سهم بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری صادرات صنایع معدنی به ترکیه ..
⚠ارزش صادرات سه سرفصل مهم صادرات کالایی در بخش معدن وصنایع معدنی به ترکیه در دوره ۱۱ ماهه ۲۰۲۰ به رقم ۳۳۵ میلیون دلار رسید که بیشترین آن مربوط به مس و مصنوعات مربوطه بود.

⚠ گزارش برپایه آمارهای گمرک حاکی است، در دوره مزبور پنج سرفصل مهم کالایی صادرات ایران به ترکیه شامل پلاستیک و اجزای آن، مس و مصنوعات مربوطه، فلز روی و مصنوعات مرتبط، کودها و آلومینیوم و مصنوعات آن بود.

⚠ برابر آمار معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، در مدت ۱۱ ماهه ۲۰۲۰(۱۲ دیماه ۱۳۹۸ لغایت ۱۰ آذرماه ۹۹) بالغ بر ۱۳۲ میلیون دلار مس و مصنوعات آن به ترکیه صادر شد که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۲۰۱۹ کاهش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 2:45:48 PM
⚠️ در حادثه انفجار اسلام قلعه خسارتی به مرز ایران وارد نشده است ..
⚠استاندار خراسان رضوی: حادثه انفجار اسلام قلعه در خاک افغانستان هیچ خسارتی برای مرز کشور ما در منطقه ویژه و سایر واحدهای اقتصادی نداشته است.

⚠ با توجه به اینکه انفجار در خاک افغانستان رخ داده، در خاک ایران هیچ کشته و مصدومی نداشته‌ایم و شایعه ورود غیر مجاز اتباع بیگانه به داخل خاک کشورمان پس از این حادثه را تائید نمی‌کنم.

⚠ در این حادثه ۵۰۰ نفر دچار سانحه شدند و هشت نفر به مرکز درمانی هرات افغانستان منتقل شدند و سه مرد به دلیل سوختگی شدید به بیمارستان ایران مراجعه کردند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 2:41:43 PM
⚠️ بیش از ۲۳۱ هزار تن مس کاتد تولید شد ..
⚠تولید مس کاتد در ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۳۱ هزار و ۱۱۳تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

⚠ گزارش برپایه آمار عملکرد واحد های سرچشمه و میدوک (کرمان) در دیماه میزان تولید مس کاتد به رقم ۲۴ هزار و ۵۶۸ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته افزایش بازدهی ۵۶ درصدی را ثبت کرد.

⚠پیش بینی شده میزان تولید کاتد امسال به رقم ۲۸۰ هزار تن برسد که با تحقق آن نسبت به عملکرد سال ۹۸ افزایش بازدهی ۱۲ درصدی ثبت خواهد شد.

⚠ کاتدهای مس به عنوان مواد خام اولیه برای تولید محصولاتی با مس که خلوص بالا دارند و برای آلیاژ مس استفاده می­ شود، از کاتدهای مسی برای ساخت آلیاژهایی مانند برنج، برنز و فولاد آلیاژی استفاده می شود و علاوه براینکه در صنایع سیم، کابل و ترانسفورماتور کاربرد وسیعی دارد، در حمل و نقل ، وسایل برقی و ماشین آلات، تجهیزات دفاعی و ساخت و ساز به مصرف می رسد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 7:04:25 AM
⚠️ حل مشکل ورود کامیون‌های ترانزیت ایرانی به گرجستان ..
⚠وزیر راه و شهرسازی گفت: مشکل ورود کامیون‌های ترانزیتی ایرانی به گرجستان با رایزنی‌ها و هماهنگی ها رفع شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/14/2021 7:02:05 AM
⚠️صدور مجوز حمل يكسره ناوگان ايرانی حامل كالاهای صادراتی بدون عمليات ترانشيپمنت درمرز آستارا ایران ..
⚠به گزارش روابط عمومی گمركات استان گيلان براساس بند ٦-١-٤ از سند يادداشت تفاهم چهاردهمين اجلاس كميسيون مشترك همكاريهاي اقتصادی با جمهوری آذربايجان كه در مورخ شش بهمن ماه سالجاری در تهران به امضاي وزرای اقتصاد دو كشور ايران و آذربايجان رسيده و از تاريخ ٩٩/١١/٦ صدور حمل يكسره ناوگان ايران حامل اقلام صادراتی به مقاصد داخلی كشور آذربايجان بدون عمليات ترانشيپمنت در مرز ميسر می باشد.

⚠ لازم به توضيح است كه ترانشیپ نوعی حمل نقل است که در آن کالای تحت نظر گمرک از یک وسیله حمل نقل ورودی به یک وسیله حمل و نقل خروجی منتقل می شود.

⚠ گاهی تجار برای آنکه هزینه های نقل و انتقال مستقیم به کشور دیگری را کاهش دهند، مايلند تا کالای خود را ابتدا به یک کشور دیگر منتقل و سپس با روش ترانشیپ به کشور مقصد منتقل نمایند تا بتوانند کالای خود را به کشور مقصد برسانند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 2/4/2021 8:54:39 AM

Channel Informations

Members: 71

Last Update: 16/05/2021 09:03:27 AM

Invite Link: ...

Open Telegram Channel

Learn how create website from telegram channel

Here is an easy tutorial with small steps for tgio bot. All of your post will add to your website from today. Start now.

Start tutorial