توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت (بازرگانی و تجارت بین المللی) کارگروه بازرگانی - Trading Workgroup (صادرات، واردات، ترانزیت کالا، مارکتینگ دیجیتالی) کانال اعلام اخبار و اطلاعات گمرکی، اقتصادی، بورس کالا و کامودیتی، صنایع معدنی و فولادی و .. Admin: +98 911 177 1631
⚠️ خلاصه وضعیت تجارت خارجی سال ۱۳۹۹ ..
⚠معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران 

⚠ در این اینفوگرافیک خلاصه وضعیت روند ماهانه تجارت کالای بدون نفت خام کشور طی سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بررسی شده است. 
بر اساس آمار گمرک، کل تجارت ایران طی سال ۱۳۹۹ حدود ۱۴۵.۷ میلیون تن به ارزش ۷۳ میلیارد دلار بوده که از این میزان ۱۱۲.۴ میلیون به ارزش ۳۴.۵ میلیارد دلار مربوط به صادرات بدون نفت خام و ۳۳.۴ میلیون تن به ارزش ۳۸.۴ میلیارد دلار مربوط به واردات است. 
@Gomrok_news
Posted By Concept 4/4/2021 1:26:57 PM
⚠️ فروش نفت ایران افزایش یافت ..
⚠یک کارشناس ارشد حوزه انرژی: امضای تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران و چین هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است.

⚠ طبق گزارش‌های اعلام شده، چین با توجه به تخفیفاتی که دریافت کرده میزان واردات نفت را افزایش داده و اینکه تصور شود اوپک پلاس اکنون برای ایران جا باز کرده، دور از ذهن است.

⚠ توافقات اخیر اوپک پلاس ارتباطی با ایران ندارد اما میزان فروش ایران به دنبال تحولات اخیر تا حدودی افزایش یافته است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/4/2021 1:25:39 PM
⚠️ واردات واکسن با "ارز اشخاص" برای واردکنندگان "غیردولتی" آزاد شد ..
⚠معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: تمامی تسهیلاتی که برای واردات واکسن توسط وزارت بهداشت، در نظر گرفته شده برای واردکنندگان «غیر دولتی» نیز در نظر گرفته شده است.

⚠ مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت‌وگو با  خبرنگاران بیان کرد: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، بر استفاده از همه ظرفیت‌ها جهت واردات واکسن خارجی و تولید واکسن داخلی به منظور تزریق به گروه‌های آسیب‌پذیر تعیین شده توسط این ستاد، تا پایان فصل بهار تاکید شده که در این راستا، گمرک جمهوری اسلامی ایران تسهیلات ویژه ای برای واردات مواد اولیه واکسن و نیز واکسن های وارداتی مقرر کرده است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/4/2021 1:24:50 PM
⚠️ بزرگترین واحد پیش‌فرآوری و خردایش سنگ‌آهن خاورمیانه در گل‌ گهر افتتاح شد ..
⚠طرح عظیم پیش‌فرآوری و خردایش شماره دو شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر، بزرگترین واحد پیش‌فرآوری و خردایش سنگ‌آهن در خاورمیانه به ظرفیت ۱۵ میلیون تن در سال با سرمایه‌گذاری حدود ۱۱ هزار میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۲۱۰ نفر روز ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ توسط رئیس‌جمهوری به‌ صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

⚠ علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت: گل‌ گهر برای کشور پارس جنوبی دیگری است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/3/2021 5:57:33 AM
⚠️ تهاتر بهترین راهکار برای تامین ماشین‌آلات معدنی است ..
⚠غلامرضا نازپرور رئیس خانه معدن استان خراسان رضوی گفت: بهترین راهکار در حوزه تامین ماشین آلات معدنی با توجه به شرایط موجود، تهاتر است. 

⚠ خیلی از معادن و صنایع معدنی کشور علیرغم شرایط سخت اقتصادی، دارای صادرات هستند. بهتر است دولت اجازه ورود بدون عوارض گمرکی ماشین‌آلات معدنی تا ۵ سال ساخت را در قبال صادرات بدهد. 

⚠ جمع کثیری از بهره‌برداران ما این تقاضا را دارند و عده‌ای هم منابع ارزی خارجی دارند و می‌توانند از آن منابع ماشین‌آلات را خریداری و وارد کنند اما دولت اجازه ورود و ترخیص نمی‌دهد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/18/2021 6:51:14 AM
⚠️ رشد ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز کاری سال ..
⚠شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه ۲۷ اسفندماه و در آخرین روز کاری سال با رشد ۱۷ هزار و ۱۸۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۸ واحد رسید.

⚠ فولاد، فارس، فملی، وامید، شتران، شپنا و اخابر بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل گذاشتند. 
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/17/2021 2:19:19 PM
⚠️ ۳ پذیرش فولادی بورس کالا در دقیقه ۹۰ سال ۹۹ ..
⚠مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌های جداگانه از پذیرش شمش فولادی شرکت هما استیل شرق سپاهان، میلگرد فولادی شرکت کیان فولاد ابهر و ۲۸ هزار تن ورق گرم فولادی مجتمع فولاد گیلان در بازار اصلی این بورس خبر داد.

⚠ براساس این اطلاعیه ها، شمش فولادی شرکت هما استیل شرق سپاهان و میلگرد فولادی شرکت کیان فولاد ابهر پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هشتاد و دومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲۵ اسفند ماه در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

⚠ در این جلسه، کمیته عرضه بورس کالا، ۲۸ هزار تن ورق گرم فولادی مجتمع فولاد گیلان که عرضه‌کننده آن شرکت بازرگانی کیانشرق ایران است را نیز پس از بررسی مدارک و مستندات در بازار اصلی بورس کالا پذیرش کرد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/17/2021 2:17:50 PM
⚠️ یک‌ میلیارد تن ذخیره به منابع معدنی شرکت مس افزوده شد ..
⚠اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: امسال با تلاش کارکنان صنعت مس، یک میلیارد تن ذخیره جدید با عیار متوسط نیم درصد، اکتشاف و به دارایی‌های برترین شرکت بازار سرمایه کشور اضافه شد.

⚠ اردشیر سعدمحمدی افزود: خوشبختانه نتایج ناشی از اکتشافات صورت‌ گرفته بسیار خوب است بطوریکه تا به امروز نزدیک به ۷۳۰ میلیون تن ذخیره جدید با عیار ۴۸صدم درصد در منطقه سریدون در استان کرمان اکتشاف کردیم. همچنین در منطقه سونگون در استان آذربایجان شرقی ۲۶۵ میلیون تن دیگر به ذخایر قبلی سونگون اضافه شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/17/2021 2:16:39 PM
⚠️ مصوبه واردات مرغ با ارز ترجیحی ابلاغ شد ..
⚠معاون اول رییس جمهور تصویب نامه مربوط به واردات تا ۵۰ هزار تن گوشت مرغ با استفاده از ارز ترجیحی را ابلاغ کرد. 

⚠ هیات وزیران در جلسه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی و به منظور ترمیم ذخایر استراتژیک گوشت سفید کشور و تنظیم بازار و حمایت از مصرف‌کنندگان، با واردات تا ۵۰ هزار تن گوشت مرغ با استفاده از ارز ترجیحی (۴۲,۰۰۰ ریالی) از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور موافقت کرد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/17/2021 9:44:51 AM
⚠️ صدور مجوز دولت برای واردات گوشت مرغ با ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی ..
⚠مصوبات جلسه هیات دولت: مجوز واردات کالاهای اساسی، ضروری و میوه از طریق شرکت های تعاونی مرزی و پیله وران در جلسه هیات دولت به ریاست رئیس جمهور، صادر شد.

⚠ مجوز واردات گوشت مرغ با ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) نیز از سوی دولت صادر شد و اعتبار برای بازسازی تأسیسات عمومی آسیب دیده از زلزله سی سخت تخصیص داده شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/14/2021 8:27:01 PM
⚠️ اختلاف ۹۴$ قیمت کنسانتره صادراتی و داخلی ..
⚠قیمت‌های صادراتی سنگ آهن ایران در بندرعباس امروز پنجشنبه در مورد کنسانتره رشد هفتگی تا ۱.۳٪ داشته اما در مورد سایر عیارها کاهشی است.

⚠ قیمت کنسانتره ۶۶٪ به ۱۶۷$ رسیده که نسبت به قیمت‌های داخلی ابلاغی صمت (۷۳.۱$= ۱۶٪ شمش خوزستان ۱۰.۶ با دلار نیما ۲۳.۲) حدود ۹۴$ یا ۱۲۸.۴٪ اختلاف قیمت دارد.

⚠ قبلا نیز اشاره شد که این میزان اختلاف منطق ندارد و قطعا عامل افزایش صادرات سنگ آهن و کسری عرضه داخلی و افت تولید فولاد نسبت به برنامه در میان‌ مدت خواهد شد، وزارت صمت باید نسبت به اصلاح ضرایب قیمت، اقدام و یا شرایط را برای عرضه کنترل شده سنگ آهن در بورس کالا براساس شیوه‌نامه ابلاغی مهیا سازد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/12/2021 8:07:56 AM
⚠️ روند صادرات ماهانه انواع سنگ آهن ایران ..
⚠مشاهده می‌شود با اعمال عوارض صادراتی ۲۵٪ و محدودیت کلیک صادرات، ارزش ماهانه صادرات سنگ آهن از ۱۵۷.۸ میلیون دلار در مرداد ۱۳۹۸ به محدوده ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار در ماه کاهش یافته اما نکته مهم، افزایش حدود ۴ برابری صادرات سنگ آهن دی ماه نسبت به آذر ۱۳۹۹ است. 

⚠ برخی تجار صادرکننده سنگ آهن موفق به اخذ رای دادگاه در صدور مجوز صادرات شده‌ و انتظار می‌رود این روند رشد در بهمن ماه نیز ادامه داشته باشد.

⚠ بهترین روش مقابله با صادرات مواد خام، اصلاح مدیریت شده اختلاف قیمت سنگ آهن داخلی و صادراتی از سوی وزارت صمت به گونه‌ای است که منافع کلیه ذینفعان مدنظر قرار گیرد و عدم توجه به این موضوع، شرایط را برای سیاست‌گذاری دولت در سایر بخش‌ها فراهم می‌آورد. اخیرا وزیر نیرو طی مکاتبه‌ای اشاره کرد که عمده سود فولادسازان مربوط به برق ارزان است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/12/2021 8:06:24 AM
⚠️ واردات میوه آزاد شد ..
⚠ستاد تنظیم بازار در جلسه فوق العاده ای با واردات میوه و سایر کالاهای اساسی از طریق تجار، تعاونی‌ها و بازارچه‌های مرزی موافقت کرد.

⚠ همچنین ستاد تنظیم بازار مصوب کرد؛ تا اطلاع ثانوی و تا متعادل شدن قیمت فروش میوه و همچنین فراوانی کالا در شبکه‌های توزیع، صادرات سیب و پرتقال محدود گردد.

⚠بر اساس آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار، تمامی دارندگان ذخیره میوه می‌توانند با هماهنگی لازم نسبت به توزیع کالای خود در غرفه‌های رایگانی که از طریق میادین میوه و تره بار در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت، اقدام نمایند.

⚠ این تصمیمات در جلسه فوق العاده روز گذشته  پنج شنبه 21 اسفندماه، در راستای تنظیم هرچه بهتر بازار شب عید برای تامین به موقع اقلام و مایحتاج عمومی مردم در ایام پایانی سال اتخاذ و ابلاغ شده است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/12/2021 8:02:40 AM
⚠️ صدور مجوز صادرات محصولات فولادی توسط معاونت معدنی وزارت صمت لغو شد ..
⚠دبیر رسته القایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: نوردکاران طی ماه‌های گذشته با خرید شمش فولاد با قیمت دستوری و از طرفی صادرات میلگرد با قیمت‌های جذاب وارد بازار کشورهای همسایه شده‌اند. 

⚠ ورود محصولات فولادی ارزان ایران به این کشورها نیز با اعتراض فعالان اقتصادی و تولیدی این کشورها مواجه و موجب شد که افغانستان عوارض ۸۵ دلاری و عراق عوارض ۹۹ دلاری روی هر تن از میلگرد صادراتی ایران وضع کند

⚠ حسام‌الدین والی افزود: طبق آخرین اطلاع از تصمیمات کارگروه توسعه صادرات، صدور مجوز صادرات محصولات فولادی توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت لغو و قرار شد سازوکار آن زیر نظر سازمان توسعه تجارت تنظیم شود. به نظر می‌رسد این تصمیم منجر به فعال‌تر شدن بخش‌های بازرگانی خارجی تولیدکنندگان خواهد شد و امیدواریم با افزایش صادرات در سال ۱۴۰۰ واحدهایی که به دلیل رکود داخلی با حداقل ظرفیت کار می‌کردند، مجددا به دور تولید بازگردند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/10/2021 1:52:18 PM
⚠️ صادرات زعفران ایران به ۴۵۰ میلیون دلار رسید ..
⚠زعفران ایرانی به ۶۴ کشور جهان صادر می‌شود، حجم صادرات از نظر وزنی ۲۸۰ تن در سال و از نظر ارزشی ۴۵۰ میلیون دلار است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 3/10/2021 1:47:18 PM

Channel Informations

Members: 71

Last Update: 16/05/2021 09:03:27 AM

Invite Link: ...

Open Telegram Channel

Learn how create website from telegram channel

Here is an easy tutorial with small steps for tgio bot. All of your post will add to your website from today. Start now.

Start tutorial