توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت/کارگروه بازرگانی

توان تجارت (بازرگانی و تجارت بین المللی) کارگروه بازرگانی - Trading Workgroup (صادرات، واردات، ترانزیت کالا، مارکتینگ دیجیتالی) کانال اعلام اخبار و اطلاعات گمرکی، اقتصادی، بورس کالا و کامودیتی، صنایع معدنی و فولادی و .. Admin: +98 911 177 1631
⚠️‍ حذف ارزش‌افزوده صدور ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه صادرات ..
⚠مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به ارائه ۳.۶ میلیارد دلاری خدمات بیمه‌ای و ضمانت نامه در سال گذشته، از موافقت مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در راستای حذف ۹درصد ارزش افزوده اخذ بیمه‌نامه و ضمانت نامه برای صادرکنندگان خبر داد.
@TavanBusinesss
Posted By Concept 5/16/2021 9:03:27 AM
🌸🌸 عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت 🌸️🌸️ صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت 🌸🌸
Posted By Concept 5/12/2021 6:19:58 PM
⚠️ مزایده عمومی معادن استان تهران آغاز شد ..
⚠معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: براساس ابلاغیه سرپرست امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مزایده عمومی تعداد پنج هزار و ٨۶۶ فقره از معادن کشور آغاز شد که ۴۵ محدوده معدنی متعلق به تهران است.
 
⚠ علی عبدی افزود: براساس شیوه‌نامه ابلاغی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ برنامه مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف وپروانه‌های بهره‌برداری معادن استان تهران انجام می‌شود.

⚠وی گفت: تاریخ دریافت اسناد مزایده ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ و حداکثر زمان ارسال مدارک ۲۷ خرداد و زمان بازگشایی پاکت‌ها ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ خواهد بود.

⚠ معاون امور معادن سازمان گفت: اطلاعات لازم از جمله جدول زمانبدی، مدارک و مستندات ثبت‌نام و دستورالعمل‌های لازم از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و سایت رسمی سازمان صمت به آدرس www.teh.mimt.gov.ir اطلاع‌رسانی می‌شود.
@TavanBusinesss
Posted By Concept 5/12/2021 7:55:27 AM
⚠️ موافقت دولت با واردات کالا از بازارچه‌های مرزی سیستان ..
⚠هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت صمت مبنی بر مجوز واردات کالاهای پاکستانی تا سقف یک‌صد میلیون دلار از بازارچه‌های استان سیستان و بلوچستان و کشور پاکستان برای عرضه به صورت خرده فروشی موافقت کرد.

⚠ بر اساس مصوبه هیئت وزیران، نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال، معاملات متوسط (معاملات با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک) تا سقف ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و معاملات بزرگ با مبلغ برآورد اولیه بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تعیین شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/12/2021 7:49:44 AM
⚠️ صادرات ۱۹۰ میلیون دلار زعفران ایرانی ..
⚠لطیفی سخنگوی گمرک: طبق گزارش مسئولان گمرک ایران، در سال گذشته بیش از ۱۹۰میلیون دلار به ۶۰ کشور صادر شده که ۷۹ درصد آن به پنج کشور هنگ کنگ، امارات، اسپانیا، چین و افغانستان اختصاص دارد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/12/2021 7:49:03 AM
⚠️ ایمیدرو اکتشافات تفصیلی را در معدن آلبلاغ آغاز کرد ..
⚠فرماندار اسفراین گفت: ایمیدرو روز چهارشنبه کار مطالعاتی اکتشاف تفصیلی در معدن سرب و روی آلبلاغ این شهرستان خراسان شمالی را به منظور اجرای تعهدات گام به گام خود و تعیین میزان ذخایر معدنی این منطقه آغاز کرد.

⚠ مهدی کرامتی افزود: نقشه‌برداری از توپوگرافی منطقه برای تعیین‌ میزان‌ ذخیره سرب و روی در محدوده منطقه معدن آلبلاغ توسط پهباد و اقدام برای راه دسترسی به معدن آلبلاغ از جمله اقدامات مرحله اکتشاف تفصیلی در این منطقه است.

⚠ وی گفت: براساس اعلام ایمیدرو، مطالعات تفضیلی اکتشاف در منطقه معدن آلبلاغ تا تیر ماه پایان خواهد یافت و پس از تعیین‌ میزان ذخایر معدنی این منطقه  وارد مرحله بهره‌برداری و استخراج خواهد شد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/6/2021 12:04:01 PM
⚠️ تأسیس ۷ منطقه آزاد جدید در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد ..
⚠عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب ۷ منطقه آزاد جدید در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

⚠ حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم افزود: پرونده 8 منطقه آزاد تجاری- صنعتی در استان‌های گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه ـ مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصر شیرین) در جلسه امروز مجمع بررسی شد که به غیر از منطقه جاسک در استان هرمزگان، با تاسیس 7 منطقه آزاد جدید موافقت شد و مجمع آن را مصوب کرد.

⚠وی گفت: برای احداث منطقه آزاد اردبیل، مجلس چهار نقطه را در نظر گرفته بود که مجمع با تاسیس منطقه آزاد در یک نقطه آن هم با انتخاب دولت خبر داد و در تصویب مناطق آزاد جدید همه ملاحظات مربوط، رعایت و ضعف‌های مناطق آزاد قبلی اصلاح شد ضمن اینکه قانون مناطق آزاد نیز در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.

⚠ وی افزود: همه زمین‌هایی که در محدوده منطقه آزاد در نظر گرفته شده دولتی است بنابراین شایعه شکل گیری بورس بازی زمین هم رد می‌شود.

⚠ گفتنی است رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اسفند ماه سال گذشته در کرمانشاه تاکید کرده بود: افزایش نامتوازن و غیرمنطقی مناطق آزاد و ویژه اصلاً به مصلحت کشور نیست و آسیب‌هایی را به همراه دارد، تغییر رویکرد برخی از این مناطق از صادرات به واردات و تغییر کاربری اراضی واقع در این مناطق دو معضل جدی پیش روی مناطق آزاد و ویژه است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/6/2021 12:00:40 PM
⚠️ احیای برجام، خطوط بزرگ کشتیرانی را به بنادر ایران بازمی‌گرداند ..
⚠دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با بیان اینکه فشارهای امریکا باعث شد شرکت‌های کشتیرانی خارجی، به اجبار بنادر ایران را ترک کنند، گفت: در صورت احیای برجام، تمامی خطوط بزرگ کشتیرانی به بنادر ایران بازخواهند گشت.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/5/2021 2:42:34 AM
⚠️ عرضه رمزارزهای تولیدشده در صرافی‌ها مجاز شد ..
⚠معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: با مصوبه جدید دولت استخراج کنندگان رمزارز می‌توانند رمزارزهای تولید شده خود را به صرافی‌های مجاز عرضه کنند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/5/2021 2:42:06 AM
⚠️ کسری ۳ میلیون تنی خوراک گندله‌سازان در سال جاری ..
⚠کیوان جعفرى طهرانى تحلیلگر بازار فولاد و سنگ آهن گفت: در سال جاری گندله‌سازان ایران با کسری حدود ۳ میلیون تنی خوراک روبرو هستند. کمبود خوراک گندله‌سازی نتیجه سیاست‌ها و اقدامات نادرستی بوده که در سال‌های گذشته اتخاذ شده است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/3/2021 5:17:27 AM
⚠️ مشکل در فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی و ورود وزارت کشور ..
⚠از اواسط تابستان سال گذشته، فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی بنا به تصمیم دولت از سامانه هوشمند اتاق بازرگانی که پس از یک سابقه ۱۰ ساله امکان خطا در آن بسیار کاهش یافته بود، به سامانه تازه‌تاسیس جامع تجارت منتقل شد.

⚠ این اقدام در ابتدا دچار مشکلات عدیده‌ای بود و مدتی طول کشید تا برخی از مشکلات آن برطرف شود. اما اکنون گرهی دیگر در فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی رخ داده که منجر به ورود وزارت کشور شده است.

⚠از اوایل سال جدید، «استعلام سابقه محکومیت سامانه اعتبارسنجی کارت‌های بازرگانی از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه» قطع شده و پیگیری‌های وزارت صمت و اتاق بازرگانی ایران هنوز به نتیجه نرسیده است.

⚠ به گزارش خبرگزاری مهر، این مشکل باعث شد بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در نامه‌ای خطاب به زارع‌پور، رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه، با اشاره به مکاتبات قبلی مسئولان ذیربط با قوه قضائیه، خواستار اقدام عاجل برای حل این مشکل شود.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/3/2021 5:14:25 AM
⚠️ رئیس جمهور دستور ترخیص فوری کالای اساسی را صادر کرد ..
⚠مهرداد جمال ارونقی، معاون گمرک: رئیس جمهوری دستور فوری بررسی و رفع مشکل رسوب کالاهای اساسی در بنادر و گمرک به ویژه بندر امام خمینی (ره) را صادر و با پیشنهادات مطرح شده در زمینه ارزی و همچنین موارد مربوط به وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی و همچنین گمرک ایران موافقت کرده است. 

⚠ براساس تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به تایید رئیس جمهور رسیده است قرار بر این شد تا در مورد موانع و مشکلات تامین ارز، بانک مرکزی رویه تخصیص و تامین ارز کالاهای اساسی را تسریع کند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 5/3/2021 5:06:18 AM
⚠️ بانک مرکزی به موسسات مالی اجازه استخراج رمز ارز را برای پرداخت واردات می‌دهد ..
⚠بانک مرکزی ایران به موسسات مالی کشور اجازه داده است تا در شرایط تحریم با کمک استخراج گران رمزارز، برای پرداخت واردات استفاده کنند.

⚠ بر اساس گزارشی که توسط فایننشیال تریبون منتشر شد، بانک مرکزی ایران (CBI) گفته در چارچوب وظایف نظارتی اصلاح شده خود به موسسات اجازه می‌دهد هزینه کالاها و خدمات سایر کشورها را در تلاش برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده پرداخت کنند.  

⚠ برخی می‌گویند صنعت استخراج پول‌های رمزی محلی می‌تواند روزانه ۲ میلیون دلار درآمد کسب کند.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/28/2021 2:54:27 PM
⚠️ اجازه واردات کالاهای اساسی به پیله‌وران از محل ارز صادراتی ..
⚠هیات وزیران طی مصوبه‌ای، واردات برخی کالاهای اساسی و ضروری از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل ارز حاصل از صادرات سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ خود، مجاز اعلام کرد.

⚠ به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این دستورالعمل در جلسه ۲۴ اسفندماه سال گذشته هیات وزیران، مصوب شد و بر اساس آن «واردات کالاهای اساسی، ضروری و میوه شامل برنج، چای، دانه‌های روغنی، نهاده‌های دامی، دام زنده، گوشت گاو و گوساله، مغز گردو و بادام هندی و همچنین میوه‌های گرمسیری و نارنگی، از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود، بدون الزام به ارائه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP برای عرضه در شبکه توزیع کشور مجاز است.

⚠ همچنین «واردات کالاهای موضوع این مصوبه توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل صادرات یکدیگر در سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ خارج از سهمیه ارزی و مقدار تعیین شده است.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/28/2021 2:53:49 PM
⚠️ دیدار مسئولان گمرکی در مرز ایران و ترکمنستان ..
⚠ملاقات مرزی در نقطه صفر مرزی سرخس بین مسئولین گمرکی ومرزبانی سرخس ایران وترکمنستان برگزار ومسائل ومشکلات مربوط به رانندگان وناوگان حمل ونقل مورد تردد وهمچنین رفع محدودیت پذیرش ناوگان ایرانی از این مرز مورد بررسی قرار گرفت.

⚠ در این دیدار مصوب گردید گمرک طرف مقابل (کشور ترکمنستان)نسبت به پذیرش و رفع محدویت اقدام عملی نموده ودر سایر موارد نسبت به رفع آنها پیگیری لازم را بعمل آورد.
@TavanBusiness
Posted By Concept 4/28/2021 6:09:17 AM

Channel Informations

Members: 71

Last Update: 16/05/2021 09:03:27 AM

Invite Link: ...

Open Telegram Channel

Learn how create website from telegram channel

Here is an easy tutorial with small steps for tgio bot. All of your post will add to your website from today. Start now.

Start tutorial